מודד דירות

בשוק הנדל"ן עומדות דירות למכירה או להשכרה, כאשר לרוב המידע על גודל הדירה נמסר על די בעל הדירה או מתווך מטעמו, ללא ביצוע בדיקה מקיפה בעת העסקה. ניתן לשערך את גודל הדירה על פי המצוין בחשבון הארנונה, אולם חשוב לדעת שזה עשוי לספק מידע לא מדויק, הן בשל רישום לא עדכני, רישום על בסיס הערכה ולא על בסיס מדידה מקצועית, והן בשל תחשיבים שונים של הרשות המשתנים בכל הנוגע לרישום שטחים משותפים, מחסנים, חנייה וכדומה. בכל ביצוע של עסקת נדל"ן מומלץ לבצע מדידה מקצועית באמצעות חברת מדידות, מודד דירות מוסמך- לצורך הערכת שווי הנכס כמו גם בעת מחלוקת אל מול הרשות, סכסוכי שכנים ועוד.

צרו איתנו קשר

מי יכול לבצע מדידת דירות?

מדידת דירות מתבצעת באמצעות מודד מוסמך בלבד. במדינת ישראל מודדים מוסמכים ונרשמים כחוק על ידי המרכז למיפוי ישראל- גוף מקצועי הכפוף למשרד השיכון והבינוי, כאשר ההסמכה דורשת לימודי הנדסת גאודזיה- מדעים מתקדמים ומתמטיקה שימושית- מקצוע שנרכש במרכז הטכנולוגי לישראל- הטכניון בחיפה. דרישה נוספת לצורך קבלת ההסמכה היא עמידה בהצלחה בבחינת הסמכה מטעם המרכז למיפוי ישראל. מודד דירות מוסמך נדרש לעדכנות מקצועית ולחידוש הרישיון מדי שנתיים ימים.

מודד

מתי נזמין שירות מדידת דירה?

שירותי מדידת דירה נדרשים במספר סיטואציות:

  • הזמנת מודד דירה לצורך מכירה או קניה של דירה– אין להסתמך על הנאמר כמו גם לא על רישומים ישנים שעשויים להיות לא מדויקים, וחשוב להזמין מודד דירות מוסמך המבצע מדידה מדויקת באמצעות מיטב הטכנולוגיות המתקדמות, לבחינת גודל הנכס ולתמחור מדויק.
  • הזמנת מודד לפני שיפוץ נכס או דירה לצורך הרחבה– גם נכס בנוי העומד לעבור שיפוץ זקוק לשירותי מדידה מקצועיים, לבחינת האפשרויות ומיצוי זכויות הבניה, לקבלת היתר בניה מתאים. הרחבה כזאת לעתים עשויה להיות תוספת של יחידת מרפסת או פרגולה, יציאה עם הריצוף החיצוני וכדומה. מודד מוסמך לדירה יסייע בקביעת הגבולות והאפשרויות וימנע קנסות, צווי הריסה והסתבכות אל מול הרשות המקומית.
  • הזמנת מודד למדידת דירה לצורך תחשיבי ארנונה ומיסוי– מס הארנונה העירוני מחושב על בסיס גודל הדירה. במקרים רבים תחשיב זה אינו מדויק, נקבע בעבר על סמך הערכה, או לחילופין משתנה בעקבות סקר נכסים שביצעה הרשות ללא מדידה אישית של הנכס. כאשר קיימת מחלוקת כזאת אל מול הרשות הדרך הנכונה לפתור אותה היא באמצעות מודד מוסמך. גם כאשר מדובר בדירה בבניין משותף מודד דירות מוסמך ידע למפות את גודל הדירה לרבות חבות בגין שטחים משותפים בהתבסס על תשריט בית משותף.

כמה עולה מודד לדירה?

מחיר שירותי מדידה של מודד מוסמך עשויה להשתנות בהתאם לפרמטרים שונים הנוגעים לצרכי המדידה: היקף הנכס, כמות מפלסים, נגישות, צורך בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ושונות, כמו גם מוניטין וניסיון של חברת מדידה. טווח עלות מודד דירות מוסמך למדידת דירה בת 4-5 חדרים במפלס יחיד לעמוד על 1200-1800 ₪.
מדידה של בית פרטי בן שניים עד שלושה מפלסים באמצעות מודד בתים מוסמך תעמוד על טווח ממוצע בן 3200-4500 ₪ ואף יותר, תלוי מורכבות המדידה.

למה להזמין שירות מודד דירות מוסמך מגאוטופ הנדסה?

חברת גאוטופ הנדסה היא חברת מדידות מקצועית, המספקת שירותי מדידת דירות ובתים, שירותי מדידת מגרשים ושטחים, מדידות אוויריות ומדידות ימיות- בשילוב בין צוות מודדים מוסמכים, רשומים כחוק ובעלי ניסיון רב שנים, לטכנולוגיות מובילות בתחום המדידה בישראל ובעולם, שימוש ברחפנים, מערכות צילום וחיישנים אלקטרו אופטיים, תוכנות המשלבות הדמיית תלת ממד ומציאות רבודה, ויצירה של מפות טופוגרפיות מתקדמות.

חברת גאוטופ מציגה ניסיון רב במדידת דירות ונכסים בנויים כמו גם במדידות שטח, ומספקת שירותי מדידה מקצועיים מעולים לטובת המגזר העסקי והפרטי כאחד.

צרו איתנו קשר

פרויקטים אחרונים

דילוג לתוכן