מדידות לאדריכלים

מדידות מדויקות של מגרשים ושטחים המיועדים לבנייה, מספקות תפקיד חשוב ומהותי בתכנון האדריכלי של המבנה המיועד, ובהבטחת הצלחת פרויקטים אדריכליים ועיצוביים. עבודת האדריכלות והתכנון נשענים על מדידות מדויקות אשר מספקות מיפוי מלא של פני השטח והמאפיינים שלו, במטרה ליצור תכנית אדריכלית ומבנית אשר יכולה לעמוד במבחן השטח בעת היישום, עומדת בתקנות ומספקת מענה לצרכי לקוחות הקצה.

צרו איתנו קשר

מתי נדרשות מדידות לאדריכלים?

ביצוע מדידות שטח לאדריכלים נדרשת עם בדיקת ההיתכנות של כל פרויקט, ולרוב תהווה חלק מן הנתונים הנדרשים כבר בעת רכישת המגרש. כאשר אדריכל נשכר לשירותי תכנון של פרויקט מכל סוג, נתוני מדידה יהוו את הבסיס לעבודתו וחשוב לבצע את המדידה בשלבים מוקדמים ובטרם תחילת התכנון. מדידות שטח מבוצעות כיום באמצעות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות דיוק רב, כמו גם הנפקת המפות והנתונים בפלטפורמות הניתנות להזנה ולקריאה בתוכנות אדריכלות שונות.

מה מטרתן של מדידות אדריכליות

מדידות אדריכליות מהוות את הבסיס לתהליך התכנון, לקבלת היתרי הבנייה ולעבודת הבינוי בפועל, ומאפשרות לאדריכלים להביא בחשבון אלמנטים שונים ומאפיינים של השטח בעת תכנון המבנה המיועד על גבי הקרקע.

מדידה

מדידות מדויקות ללא סטיה מאפשרות לאדריכלים להעריך במדויק את התנאים הקיימים באתר, מה שמבטיח שהתכנון המוצע יכול להשתלב בצורה חלקה עם הסביבה, ויביא בחשבון אלמנטים בעלי השפעה על המבנה ועל התשתיות התומכות בו. ביצוע מדידות עוזרות לאדריכלים להעריך גורמים דוגמת תוואי שטח, טופוגרפיה, סמיכות למבנים קיימים, עומק קרקע ומאפייני יציבות, עצמים זרים ועוד. היכרות מעמיקה עם האלמנטים הללו, המבוססים על מדידות אדריכליות מדויקות באמצעות מודד מוסמך לכך, תאפשר קבלת החלטות מושכלות ויצירת תכנית אדריכלית פונקציונלית, להמשך הפרויקט.

כיצד מתבצעות מדידות לאדריכלים

מדידות אדריכליות עשויות להידרש לטובת מדידת מגרש או שטח ערום לצרכי תכנון אדריכלי וקבלת היתרי בנייה מאפס, או באמצעות מדידות מבנה קיים, לצרכי הריסה ובנייה מחדש, או לצרכי שיפוץ, תוך ניצול תשתיות קיימות. המדידות יבוצעו בהתאמה אישית ובהתאם להנחיות ובקשות האדריכל, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות שיבטיחו יעילות מרבית של פעולות המדידה, ורמת דיוק גבוהה במיוחד.

באילו שיטות ניתן לבצע מדידות לצרכי אדריכלות

מדידות אדריכליות ניתנות לביצוע באמצעות שתי שיטות מדידה עיקריות:

  • מדידות שטח מסורתיות: שיטה זו כוללת שימוש בציוד מדידה מיוחד דוגמת תיאודוליטים ומדדי קרקע, גובה ומפלסים. באמצעות שיטה זו צוות המודדים אוספים נתונים על ידי מדידה פיזית של מרחקים, זוויות וגבהים בשטח המדידה הנדרש, ומטמיעים את הנתונים הללו בפלטפורמות ויזואליות שיוצרות מפות מדידה טופוגרפיות המשקפות את המידע.
  • מדידות תלת ממד– מדידות המבוצעות באמצעות טכנולוגיית תלת ממד מתקדמת, ותוך שימוש בקרני לייזר לאומדן מרחקים מדויק. סריקת לייזר תלת ממדית משמשת למדידות אדריכליות אשר מתבססות על לכידת מיליוני נקודות נתונים באמצעות סורקי לייזר, יצירת מיצג דיגיטלי מפורט ומדויק של האתר. שיטה זו מאפשרת לאדריכלים לקבל מדידות מדויקות ביותר, לרבות פריטים ומאפיינים מורכבים, וליצירת מודלים תלת ממדיים להדמיה חזותית וניתוח נתונים.

מי רשאי לבצע מדידות לאדריכלים?

מדידות אדריכליות נדרשות לביצוע על ידי מודד מוסמך ובעל רישיון בתוקף מהמרכז למיפוי ישראל. נוסף לזאת, חשוב להיעזר בשירותי חברת מדידות ומודדים מוסמכים המציעים את שירותי המדידה בטכנולוגיות החדישות והמתקדמות ביותר.

חברת גאוטופ היא חברת מדידות מובילה המעניקה שירות בכל הארץ, אשר מספקת שירותי מדידות אדריכליות נרחבים בהתאמה לכל צורך, באמצעות צוות מודדים מוסמכים, בעלי רישיון מדידה תקף וניסיון רב שנים, ובאמצעות מיטב הטכנולוגיות המובילות בתחום.

צרו איתנו קשר

פרויקטים אחרונים

דילוג לתוכן