מודד מוסמך

בין אם אתם יזמים, אדריכלים, קבלנים, בעלי עסקים או אנשים פרטיים, מודד מוסמך יכול לסייע לכם במגוון רחב של משימות,
החל מפתרון סכסוכי שכנים ועד לתכנון פרויקטים אדריכליים מורכבים. שירותי מדידה הנדסית חיוניים הן במגזר העסקי והן במגזר הפרטי.

שירותי מדידה מקצועית במגזר העסקי – מודדים מוסמכים נדרשים לצורך מדידת שטחים לצרכי יישום פרויקטים ציבוריים, מדידת מבנים לצורך תחשיבי ארנונה, מדידה ומיפוי של הקרקע לצורך תכנון אדריכלי, מדידות ימיות עבור חברות תקשורת, תאגידי גז ומשאבים טבעיים ועוד.

שירותי מדידה מקצועית למגזר הפרטי –  אנשים עשויים להידרש לשירותיו של מודד מוסמך לפתרון סכסוכי שכנים הנוגעים לקביעת שטח וגבולות, לצורך השגה על תחשיבי הארנונה של הרשות המקומית שלעתים מתבססת על מדידה חיצונית או הערכה שאינה מדויקת, לפרויקטים של שיפוץ ותוספות בניה ולצרכים נוספים.

טווח המחירים למודד מוסמך נע בין 1500 ש"ח ל-7000 ש"ח ויותר, תלוי בגודל הנכס או השטח ובמורכבות העבודה.

אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר! בחרו מודד מוסמך בעל ניסיון ומוניטין מוכחים, שיספק לכם שירות מקצועי, אמין ומדויק. להצעת מחיר פנו אלינו!

צרו איתנו קשר

מודד מוסמך

לפני שנמשיך חשוב שתדעו מה זה מודד מוסמך כיוון שלא כל אחד מורשה לספק שירותי מדידה או לחתום על מפת מדידה. ההרשאה לספק שירותי מדידה מצויה בידי מודדים מוסמכים שקיבלו רישיון על ידי המרכז למיפוי בישראל- גוף אשר הוסמך וכפוף למשרד השיכון והבינוי. הסמכה זו דורשת לימודים אקדמיים ברמה גבוהה במקצועה הגאודזיה- מדע המשלב בין מתמטיקה שימושית, הנדסה, גיאולוגיה, פיזיקה, קרטוגרפיה, פוטוגרמטריה ומדעים מדויקים. המוסד האחראי על לימודי גאודזיה בישראל הוא המרכז הטכנולוגי בחיפה- הטכניון, והוא המוסד האקדמי היחיד בישראל העוסק בתחום לימוד זה.

לצורך קבלת תעודת מודד מוסמך יש להיות בעל תואר מהנדס גאודזיה שעמד בהצלחה בכל חובות הלימוד אל מול הטכניון, כמו גם מעבר בחינות הסמכה של המרכז למיפוי ישראל. מודדים אשר רכשו את השכלתם במוסדות אקדמיים בחו"ל יידרשו להגיש את כלל המסמכים והתעודות לאישור המרכז למיפוי ישראל, ולעמוד בהצלחה בבחינה המקומית לצורך קבלת ההסמכה. מודד מוסמך נדרש לחידוש ההסמכה מדי שנתיים.

תוכן עניינים
מודד מורשה

גאוטופ הנדסה - חברת מדידות מקצועיות - ליווי פרויקטים מלא

גאוטופ הינה חברת מדידות מספקת מגוון שירותי מדידה גאודטית באמצעות צוות מודדים מוסמכים ומכשירי מדידה והנדסה מתקדמים עבור שטחים המיועדים לבנייה או פיתוח. ליווי פרויקט באמצעות מודד מוסמך הוא חיוני לאורך כל תהליך הבנייה, החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע והרישום.

אנו מספקים לכם מודד מוסמך אשר ילווה אתכם לאורך כל הפרויקט:

 1. שלב התכנון: הבאת השטח אל שולחן השרטוט, מודד מוסמך מבצע מדידות שטח מדויקות ויוצר מפה טופוגרפית דיגיטלית. מפה זו כוללת נתונים כמו גבהים, שיפועים, מיקום קווי בניין ועוד. לאחר מכן צוות המומחים של החברה מנתח את נתוני המדידה ומפיק מהם תוכנית עבודה ממוחשבת. תוכנית זו משמשת כבסיס לתכנון הפרויקט כולו.
 2. שלב הביצוע: סימון שטח: חברת המדידות מבצעת סימונים בשטח בהתאם לתוכנית הבנייה. סימונים אלו מבטיחים שהפרויקט יבוצע בצורה מדויקת ותואמת את התכנון.צוות המודדים מבצע פיקוח ובקרה לאורך כל שלבי הביצוע. הם מוודאים שהעבודות מתבצעות בהתאם לתוכנית ולתקנים הנדרשים.
 3. שלב הרישום: מדידות לצורך רישום לאחר סיום הבנייה, מודד מוסמך מבצע מדידות לצורך רישום הנכס בטאבו. מדידות אלו מבטיחות שהנכס רשום בצורה מדויקת ותואמת את המצב בפועל.

מודד מוסמך - מגוון סוגי מדידות בהתאם לצורך

כאמור מודד מוסמך הוא איש מקצוע בעל ידע וניסיון בתחום הגאודזיה, העוסק בביצוע מדידות מדויקות של שטחים, מבנים, פני הקרקע והים. עבודתו חיונית למגוון רחב של תחומים, כגון תכנון ובנייה, טופוגרפיה, תשתית, ועוד. שירות מדידה על ידי מודד מוסמך ניתנים בשני תחומים עיקריים:

מדידות קרקעיות- מדידות הנדסיות של קרקעות ומבנים

רישום פרצלציה במקרים של חלוקת קרקע בין מספר בעלים, נדרש לבצע מדידה מדויקת של השטח וחלוקתו בהתאם לחלוקה הרצויה. מדידות הנדסיות של קרקעות לצרכי תכנון ורישום של שטחים.

מדידות קרקע משמשות לצורך קביעת שטח בנייה, ביצוע תכניות חלוקה לצורך רישום מקרקעין בטאבו, תכנון אדריכלי המתבסס על נתוני הקרקע: עומק הקרקע, עצמים בקרקע, משקעים ויציבות, קביעת גבולות שטח הקרקע.

מדידת דירות, בתים, עסקים ונכסים בנויים – מדידה של דירה או נכס בנוי מתבצעת לצורך מסחר בנכס, התאמה בין המצוין במסמכי הטאבו והרישום להיקף הנכס בפועל, תחשיבי מיסוי וארנונה, בקשות היתר להרחבה.

מדידת קרקעות ושטחים – לפני תחילת כל פרויקט בנייה, מודד קרקע נדרש לבצע מדידה מדויקת של שטח המגרש. מדידת קרקעות ושטחים לצורך קבלת היתרי בניה ומיצוי זכויות בנייה. מודד מוסמך יכול לקבוע את גבולות המגרש באופן מדויק, תוך התחשבות בתשריטים, סימונים בשטח וחקיקה רלוונטית. לחלופין יוזמן מודד מוסמך לביצוע מדידות לצורך תיקון גבולות.

מדידות לצורך טופס 4 – לאחר סיום עבודות הבנייה, נדרש לבצע מדידה מדויקת של המבנה לצורך קבלת טופס 4, המאשר את אכלוסו.

הכנת מפות טופוגרפיות – מפה זו מציגה את תוואי השטח, גובה פני הקרקע ומיקום מרכיבים טופוגרפיים כמו עצים, מבנים ונחלים. יצירה וכתיבה של מפות טופוגרפיות הכוללות את כלל נתוני השטח לרבות גבולות, תבליטים, תכסית, הפרשי גובה, עומק קרקע, עצמים, מעברי מים ותשתיות, תוך שמירה על פרופורציות מדויקות ויצירת הדמיה ברמת דיוק גבוהה במיוחד.

הכנת תשריט בתים משותפים – הכנת תשריטי תב"ע, עריכת תשריטים על רקע של מפות מדידה, סימון צבעים על פי נתוני והגדרות הרשות המקומית: אזור מגורים, בנייה רוויה, דרך, שטח פתוח וכדומה.

תכנית לצרכי רישום (תצ"ר) – תכנית רישום מקרקעין המגדירה זכויות וחובות של בעלי הקרקע בהתאם לחלוקה לגושים, נכסים וקביעת בעלות ורישום. תכנית מחייבת לצורך רישום נכסים בטאבו ומיצוי זכויות.

מדידת מגרשים, מדידות שטח וחלוקת הבית המשותף  – מדידה לצרכי חלוקה ליחידות לצורך הגדרת בעלות. מדידה בשטח באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ומדויקות, לצורך התאמה לתכניות הבניה ולהיתרי הבניה שניתנו לפרויקט. מתבצעת בשלבים שונים במהלך יישום הפרויקט, כחלק מביצוע פיקוח על הבניה בפועל. 

פתרון סכסוכי גבולות – מודד מוסמך יכול לסייע בפתרון סכסוכים בין שכנים בנוגע לגבולות מגרשים.

מדידות ארנונה – תשלום הארנונה מושפע מגודל הדירה ומיקומה, ולכן חשוב לוודא שאתם משלמים את הסכום הנכון. ייתכן שהמדידה של העירייה לא מדויקת, ומבוססת על הערכה חיצונית או ישנה. מודד מוסמך יבצע מדידה חדשה ומדויקת של הדירה, לאחר המדידה, תוכלו לערער על שטח הנכס שלפיו מחושבת הארנונה.

שירות מדידת דירה לצורך ארנונה כולל – תשריט (שרטוט) של שטח הדירה, מחולק לפי אזורים (מרפסת, מחסן, חדרים וכו'). חישוב שטח הדירה לפי תקנות העירייה – לכל עירייה יש תקנות ושיטת חישוב שונה לשטח הבית, מודד מוסמך מקצועי ידע להתאים את המדידות בהתאם לתקנות העירייה בעיר שלכם.

אורתופוטו – אורתופטו הם צילומים אוויריים מתקדמים המשמשים לפתרון בעיות מרחב וגאוגרפיה, תוך יצירת מפת צילום מיושרת ומדויקת, ובשילוב עם תוכנות מתקדמות ליצירת תרשימים ותכניות בינוי בהתבסס על הצילומים האוויריים.

שרטוט של מודד מוסמך מטעם גאוטופ עבור מדידות דירה
שרטוט של מודד מוסמך מטעם גאוטופ עבור מדידות דירה

מדידות ימיות

מדידות ימיות למיפוי עומק וקרקע ימית, איתור עצמים, לצורך העברת תשתיות תקשורת ואחרות.

 • כתיבת מפות ימיות המתבססות על מדידות מתקדמות בשטחים ימיים, לרבות אגמים, נהרות, נחלים, מרחבי מים מלאכותיים, ימה טבעית ואחרים.
 • כתיבת מפות ימיות תחת פרמטרים קבועים בתקן S-44.
 • מדידת מים ריבוניים טריטוריאליים ומים כלכליים.

5 טיפים שחשוב להקפיד לפני הזמנת מודד מוסמך מקצועי

שירותי מדידה ותוצאותיהן עשויות לכלול משמעות רבה, בהיבטים בירוקרטיים, חוקיים, כלכליים ובטיחותיים. בבחירה של חברת מדידה יש לתת את הדעת על מספר פרמטרים:

 1. רישיון מדידה ורישום כחוק תחת המרכז למיפוי ישראל– באתר המרכז תימצא רשימה עדכנית של כלל המודדים המוסמכים בישראל ומעמד רישיונם (בתוקף/לא בתוקף). חשוב לבחור במודד מוסמך בלבד הרשום באתר ובעל רישיון בר תוקף.
  חשוב לדעת: נתונים, מפות ומסמכים שנכתבו והוגשו בידי מודד שלא הוסמך ומוכר על ידי המרכז למיפוי ישראל לא יהיו קבילים אל מול רשויות, מוסדות, בית המשפט במקרה הצורך.
 2. ניסיון בתחום– פרמטר חשוב נוסף הוא הניסיון שמציג המשרד בתחום מדידות הנדסיות ומדידות קרקע בכלל והמדידה הנדרשת האמורה בפרט.
 3. ציוד מתקדם ומכויל– משרד מדידות העושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומקפיד על עדכנות מקצועית של המודד המוסמך יספק תוצאה מקצועית, מדויקת ומהירה יותר.
 4. המלצות– בדומה לכל שירות, מוניטין והמלצות הם הכלי הטוב והיעיל ביותר לבחירת בעל מקצוע. חשוב להסתמך על המלצות של בעלי מקצוע ואחרים אשר עשו שימוש בשירותיו של המודד ולא על בסיס היכרות אישית, להתעניין בנוגע לאופי השירות, הזמינות, עמידה בזמנים ותוצרים מקצועיים שסיפק המודד.
 5. אזור גאוגרפי– ככלל, לא רלוונטי מקום המגורים של המודד ביחס למקום העבודה והמדידה. יחד עם זאת, במקרים של מדידת נכס לצרכי תחשיבי ארנונה, פתרון ומתן מענה לסכסוכי שכנים וכדומה, חשוב לבחור מודד מוסמך שפועל ברשות המקומית האמורה, שכן לכל רשות ועירייה הנחיות ותקנות שונות בכל הנוגע לתחשיבי הארנונה ותורת המדידה הקבילה, דוגמת: התייחסות לקירות פנימיים, חישוב של שטחים משותפים, התייחסות לשטחי חניה ומחסנים ועוד.

טווח מחירי מודד מוסמך

לפניכם הערכת מחיר לעבודת מדידות. מדידה הנדסית עשויה לנוע בטווח בן 1500 – 7000 ש"ח ויותר למדידה:

סוג מדידה מחיר ממוצע (לפני מע"מ)
מדידות ארנונה לדירה בת 2-3 חדרים 1,500-3,500 ₪
מדידות ארנונה לדירה בת 4-5 חדרים 3,000-4,500 ₪
מדידות בית לפני שיפוץ לדירה בת 4-5 חדרים 1,800-2,400 ₪
מדידות בית לפני שיפוץ לבתים פרטיים   כ 7,000 ₪
מדידות שטחים וקרקעיות 4,500-3,000 ₪
מדידות דירה לצורך קניה או מכירה 2,000-3,000 ₪
מדידות להיתר בניה 1,500-7,000 ₪
לקבלת הצעת מחיר משתלמת
צרו איתנו קשר
מדידות פנים לבית פרטי על ידי מודד מוסמך מטעם גאוטופ
מדידות פנים לבית פרטי על ידי מודד מוסמך מטעם גאוטופ

בין הגורמים המשפיעים על מחיר מודד מוסמך:

 1. השירות הנדרש- סוג המדידה ומטרותיה
 2. גודל הנכס
 3. מבנה הנכס- קיים הבדל בין מדידת דירה חד מפלסית לבית פרטי בן שתי קומות או יותר.
 4. נגישות- הנגישות לנכס לעומת מגבלות נגישות המצריכות פתרונות ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות.
 5. טכנולוגיה- מדידות הנדסיות מתבססות על טכנולוגיות שונות, בניהן מודדים בלייזר המחשבים מרחקים בין עצמים וקירות באמצעות קרן לייזר מדויקת, מדידות באמצעות רחפנים וטכנולוגיות נוספות. הצורך בטכנולוגיה ליישום המדידה הנדרשת עבור צרכי הלקוח תשפיע מטבע הדברים על העלות.
 6. ניסיון, מוניטין ורמת שירות של חברת מדידות.

בנוסף, ישנם מקרים שבהם המודד עשוי לגבות תוספת תשלום עבור שירותים נוספים, כגון:

 • הכנת תוכנית מדידה
 • קבלת אישור מהרשויות
 • שירותי שרטוטים

איך מקבלים את תוצאות המדידה ומתי?

ניתן לקבל את תוצאות המדידה ב 3 פורמטים לפחות:
 1.  Pdf שאפשר לפתוח ולצפות בכל מחשב או פלאפון
 2. Dwg autocad שכל אדריכל או מהנדס יכול לצפות ולערוך.
 3.  מודל תלת מימד וענן נקודות באמצעות סריקות לייזר 3 מימד.

את התוצאות תקבלו בין 2-3 ימי עסקים לאחר סיום המדידה בשטח.

למה להזמין שירות מודד מוסמך מגאוטופ הנדסה?

חברת גאוטופ היא חברת מדידות מקצועית, בעלת ניסיון רב שנים וצוות מודדים מוסמכים ראשונים בתחומם. החברה מקפידה על עדכנות מקצועית ושימוש במיטב הטכנולוגיות, לביצוע כל עבודות המדידה המתקדמות, החל ממדידות קרקע ומבנים, מדידות אוויריות ומדידות ימיות, עבור מגוון סוגי לקוחות מן המגזר העסקי, המוסדי, רשויות מקומיות ולקוחות פרטיים.

צרו איתנו קשר
דילוג לתוכן