מודד מוסמך באזור הדרום

חברת גאוטופ, החברה המובילה בישראל להנדסה למדידות הנדסיות, מספקת שירותי מדידה מקצועיים בפריסה ארצית, באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר,
צוותי מודדים מוסמכים בדרום המעניקים למגזר הפרטי והעסקי מגוון שירותי מדידות לדירות, שטח, צילומי אוויר ועוד.

אזור הדרום והנגב הוא הגדול בהיקפו מבין שבעת המחוזות אליהן נחלקת מדינת ישראל, ממישור החוף הדרומי, יישובי הנגב ועד הערבה, וכולל קרוב ל 15,000 קמ"ר, בחלקם הגדול שטחים פתוחים ומדבריים, לצד שטחים חקלאיים ומרחבים המיועדים לבינוי ולתעשייה. כל תכנון של פרויקט יזמות ובינוי בדרום מתבסס על מדידות מוקדמות ומיפוי מאפייני השטח, המבוצעות על ידי מודד מוסמך.

צרו איתנו קשר

זקוקים לשירותי מודד מוסמך בדרום?

בחיפוש אחר מודד מוסמך בדרום, או בכל חלק אחר בארץ, חשוב להבין מהו תפקידו של המודד ומתי נכון להזמין את שירותי המדידה בהתאם לשלבים בפרויקט.
תפקידו של המודד יבוא לידי ביטוי במספר שלבים וסוגי מדידות:

 1. בשלב הראשוני, עוד בטרם תכנון המבנה, יבצע המודד המוסמך מדידות קרקע מקצועיות, שיספקו מפה טופוגרפית המשקפת את מאפייני השטח: מידות השטח, גבולות, סוג הקרקע, עומק הקרקע, קיום עצמים זרים ותשתיות, קרבה למבנים ולתשתיות, צמחיה, פסולת ומידע נוסף. מפה זו תהווה את הבסיס לתכנון האדריכלי בפרויקט.
 2. לאחר ביצוע התכנון האדריכלי וההנדסי, שיחד עם נתוני המדידה ישמשו לצורך הגשת בקשה וקבלת היתרי בנייה מן הרשות המקומית, ובכפוף לאישור זה, יבצע המודד מדידה נוספת, שמטרתה היא לקבוע את מיקום היסודות של המבנה, בהתאם למאפייני השטח והקרקע ובהתאם לתכנית האדריכל ולהיתרי הבניה.
 3. מדידה נוספת ואחרונה, תתבצע עם השלמת הבניה, ותכלול מדידות של המבנה עצמו, ובקרה על תאימות המבנה ויישום הבניה, בהתאם לתכניות המאושרות, וללא חריגה מגבולות השטח ו/או חריגות בנייה אחרות. מדידה זו המתבצעת על ידי מודד מוסמך וחתומה על ידו, תשמש לצד מסמכים ואישורים נוספים, לצורך קבלת טופס אישור אכלוס, המוכר גם כטופס 4.
מודד מוסמך באזור הדרום באר שבע והסביבה

חשוב לדעת:
מודד מורשה הוא גורם מקצועי, בעל רישיון מדידה מטעם המרכז למיפוי ישראל. רישיון זה ניתן בכפוף להשכלה בתחום הנדסת הגיאודזיה הנרכשת במרכז הטכנולוגי בישראל- הטכניון, לעמידה בהצלחה במבחן רישוי תיאורטי ובתקופת התלמדות (סטאג') מעשית.
הרישיון נדרש לחידוש מדי שנתיים ימים.
חתימתו של מודד מוסמך על מפה טופוגרפית, נתוני מדידת מבנה, מדידות ארנונה או כל מסמך מדידה אחר, מהווה אסמכתא חוקית וקבילה מול כל רשויות המדינה והחוק, לרבות בבית המשפט במקרה הצורך.

חברת גאוטופ היא חברה וותיקה ובעלת ניסיון רב שנים בתחום המדידות, העוסקת בכל סוגי המדידות, לרבות מדידות ייחודיות ומורכבות בפרויקטים בעלי מורכבות תכנונית וביצועית. החברה מחזיקה ברישיון מדידות, וכל צוות המודדים בחברה בעלי רישיון מודד מוסמך בתוקף, מקפידים על עדכנות מקצועית, שינויי חקיקה ותקנות, היכרות עם פיתוחים וטכנולוגיות, ובעלי תודעת שירות ומקצועיות שאין שניה לה.

בין שירותי החברה:

 • מדידות קרקע, מדידות שטח ומדידת מגרשים לצרכי בחינת מאפייני קרקע, החלטה בטרם השקעה ורכישת קרקעות, הפקת מפות מדידה לצרכי תכנון תשתיות ומרחבים ציבוריים.
 • מדידות עבור אדריכלים לצורך תכנון והפקת תכניות בניה, ליווי פרויקטים וביצוע מדידות במהלך הפרויקט ובסיום הבנייה.
 • מדידות ארנונהמדידות לדירות ולמבנים, בהתאמה לתקנות הראשות העירונית המקומית, לצורך אימות או התנגדות לתחשיב הארנונה ולהיטל, מדידות במסגרת סקר נכסים.
 • מדידות חקלאיות– מדידת שטחים חקלאיים והפקת מפות מדידה ומאפיינים לחקלאים, לצורך אופטימיזציה של הליכי גידול ותוצרת חקלאית.
 • מדידות לצורך רישום פרצלציה– ביצוע מדידות פרצלציה לצורך חלוקה מחדש של שטחים לחלקות וגושים.
 • ניטור שקיעות והטיות מבנים– מדידות ניטור מקצועיות לאיתור שקיעת קרקע, הטיית מבנה וסיכונים.
 • מדידות לפני שיפוץ– מדידות דירות ומבנים לפני שיפוץ, לצורך תכנון השיפוץ, חלוקה מחדש, שינויי קונסטרוקציה ותמיכה, הרחבות בניה.
 • הכנת תשריט בית משותף- הכנת תשריט בית משותף, תוך רישום חלוקת המבנה לבעלי החלקות לצרכי רישומי מנהל וטאבו.
  צילומי אוויר באמצעות רחפן– צילומים אוויריים באמצעות רחפנים וציוד צילום ומדידה מתקדם, לקידום מדידות מדויקות, אפקטיביות ויעילות, מתן מענה לאתגרי נגישות וצרכים נוספים.

הזמנת שירות מודד לתושבי הדרום, באר שבע והסביבה

הזמנת מודד מוסמך בדרום עשויה להתבצע לצורך כל אחד מסוגי המדידות שצוינו, כאשר חשוב להקפיד על הזמנת מודד מוסמך ומורשה בלבד, לוודא כי המדידה מתבצעת באמצעים הטכנולוגיים המדויקים והמתקדמים ביותר, ומספק מסמכי מדידה מפורטים, בפלטפורמה הנדרשת על פי סיבת המדידה.
מומלץ לפנות לחברת מדידה מקצועית המעמידה לרשות לקוחותיה מגוון סוגי מדידות וצוותי מודדים בעלי ניסיון בסוג המדידה הרצוי, והיכרות עם אזור הדרום, מאפייני הקרקע הייחודיים ותקנות הבניה.

הערכת מחיר לשירות מדידה

עלות של שירותי מדידה הן נגזרת של אופי הפרויקט וסוג המדידה, נגישות, צורך בשימוש בטכנולוגיות מורכבות ומתקדמות, מספר המדידות הנדרשות לביצוע במסגרת הפרויקט, סוג המפות והתוצרים הנדרשים, ופרמטרים נוספים. עלות מדידת שטח דירה או בית פרטי תעמוד בממוצע על 1500-3000 ₪, בעוד שפרויקטים הנדסיים מורכבים יותר יכולים להגיע לאלפי שקלים.

שירותי מודד מוסמך הוא שירות בעל חשיבות רבה, אשר עליו מתבססות תכניות אדריכליות והנדסיות, רישומי נכסים ושטחים במנהל מקרקעי ישראל, תחשיבי מיסוי ארנונה ואחרים. קיימת חשיבות גדולה בהזמנת שירותי מדידה מקצועיים המבוצעים בידי מודד מוסמך ובעל רישיון המרכז למיפוי ישראל, ובאמצעות חברה אשר מביאה את מיטב הטכנולוגיות החדישות והמתקדמות בענף שירותי המדידה.

שירות מודד מוסמך אזור הדרום באר שבע והסביבה עם הצוות של גאוטופ הנדסה

חברת גאוטופ מלווה פרויקטים רבים באזור הדרום, מלווה קבלנים וחברות בניה ומעניקה שירותי מדידות ללקוחות פרטיים, באמצעות צוות מודדים מוסמכים ומקצועיים, ולכל מטרות המדידה וסוגי הפרויקטים.

צרו איתנו קשר

פרויקטים אחרונים

דילוג לתוכן