מדידת בית לפני שיפוץ

שיפוץ של בית פרטי או דירת מגורים כרוך בהוצאה לא מבוטלת, תקופה מאתגרת בה הבית הופך לאתר בינוי, וכל זאת במטרה להביא לשדרוג באיכות החיים, להתאמת הבית לצרכי המשפחה המשתנים, להרחבה ולמיצוי של שטח הבית והמבנה, ולחידוש ויצירת עיצוב דקורטיבי וחדשני. במטרה להבטיח את כל הללו, כמו גם להימנע מחריגות ומשינויים בעלי השפעה על המבנה ועל סביבת הבית, חשוב להזמין מודד דירות מוסמך כחלק מן ההליך התכנוני, ולבצע מדידת בית לפני שיפוץ.

צרו איתנו קשר

מדוע חשוב לבצע מדידת דירה לפני שיפוץ?

הבית כולל אלמנטים רבים, גלויים או סמויים מן העין, כאשר התכנית האדריכלית המיועדת לשיפוץ, במקרים רבים מתבססת על רישומי הבית והנתונים כפי שאלה מופיעים ברשות המקומית, או לחילופין ללא תכניות מתועדות כלל. תכניות בניה ישנות התבססו על רישומים ידניים ולעתים לא מדויקים כלל ועיקר, ושימוש בתכניות הללו, ובוודאי תכנון שיפוץ ללא תכניות כלל, עשויים להביא לכשלים ביישום השיפוץ ולחוסר התאמות.

מדידת בית לפני שיפוץ מבטיחה מיפוי מלא ומדויק של כלל האלמנטים בבית, לרבות קירות וקורות תמיכה, גודל מפתחים, עובי קירות, מפלסים, שיפועים וגבהים, נקודות חשמל, מעברי תשתיות תקשורת ותשתיות אחרות, זוויות וחיבורים ועוד. מיפוי של כלל האלמנטים הללו והנגשתם באמצעות מדידות פנים, יסייעו בתכנון השיפוץ וקביעת האלמנטים והשינויים ביחס למצב הנכס בפועל, ברמת דיוק גבוהה ותוך הימנעות מכשלים שעשויים להביא לעלויות מיותרות.

מדידת בית לפני שיפוץ

מה היתרונות של מדידת בית לפני שיפוץ?

מדידה אדריכלית מדויקת המתבצעת באמצעות מודד מוסמך טומנת בחובה מספר יתרונות חשובים:

  • קבלת תמונת מצב מדויקת על שטח ונתוני הנכס.
  • קבלת תשריט ותוצרי מדידה בתוכנות מתקדמות, בתלת ממד, ובכלים דיגיטליים המתכתבים עם תוכנות אדריכליות וניתנים להטמעה והמשך תכנון אדריכלי.
  • בסיס לתכנון וליישום של השיפוץ ברמת דיוק גבוהה ותוך אפשרויות למיצוי של שטח ואלמנטים.
  • חיסכון בעלויות כתוצאה מביצוע שיפוץ מדויק ללא התנסויות ותגליות בזמן אמת.

מהם השלבים לביצוע מדידות לפני שיפוץ?

  1. הזמנת מודד דירות/שטח מוסמך, תוך תיאור צרכי העבודה ונתוני הנכס, קבלת הצעת מחיר ותיאום ציפיות.
  2. ביצוע מדידות הנדסיות באמצעים דיגיטליים מתקדמים, שימוש במכשירי מדידה מתקדמים בטכנולוגיית לייזר ואחרות, כלים ומכשירים לאיתור ולמיפוי אלמנטים סמויים המצויים בעומק התשתית, מדידה זוויתית, מדידת שטחי חוץ.
  3. כחלק משירות המדידה– בשלב זה יבצע המודד עיבוד נתונים וכתיבת תשריט, שיוגש הן באופן ידני והן באמצעים דיגיטליים, בפלטפורמה שהוסכמה מראש, בתלת ממד או בדו ממד על פי צרכי הלקוח. חברת מדידה מקצועית אשר עובדת עם טכנולוגיות חדשניות תדע לספק את הנתונים בפלטפורמה הניתנת להלבשה על תוכנות עיצוב ואדריכלות להמשך עבודה.
  4. תכנון מקצועי של השיפוץ, בהתאם למטרותיו, בהתבסס על נתוני אמת הנוגעים למבנה ולתשתית.

חברת גאוטופ היא חברת מדידות מקצועית, אשר פועלת בענף קרוב לשני עשורים, ומספקת שירותי מדידת בית לפני שיפוץ, לצד מגוון שירותי מדידה נוספים, באמצעות צוות מודדים מוסמכים בעלי ניסיון וידע נרחב ובאמצעות מיטב הטכנולוגיות החדישות בענף.

צרו איתנו קשר
דילוג לתוכן