מדידות פנים

מדידות פנים הן מדידות של מבנים קיימים, הנוגעות בהיקף השטח הבנוי ובמאפיינים נוספים שלו, ומשמשות למגוון מטרות. מדידות פנים עשויות להידרש על ידי רשויות או על ידי בעלי הנכסים עצמם, כאסמכתא לקביעת חיובי ארנונה ולרישום ותיעוד של הנכס ברשומות מנהל מקרקעי ישראל, במקרים של קניה או מכירת נכס, בטרם שיפוץ הבית או הדירה ועוד.

צרו איתנו קשר

הצורך במדידת נכס בנוי מצוי לרוב בשל הבדלים קיימים בין התיעוד ברשומות הנכס למצב בפועל, אשר יוצר מחלוקת בין בעל הנכס לגורמים שונים דוגמת הרשות המקומית לצורך תחשיב הארנונה, מתווך נדל"ן או רוכש פוטנציאלי. במקרה של תכנון לשיפוץ הנכס המדידה תעניק כלי תכנון יעיל ותשקף מאפיינים רלוונטיים לשינויים הנדרשים.

שירותי מדידות פנים מוזמנים בסיטואציות הללו ובסיטואציות נוספות, כאשר נתוני המדידה המבוצעת על ידי מודד פנים מוסמך מהווה אסמכתא בערכאות משפטיות ואל מול רשויות מקומיות ומוסדות ציבוריים.

מודד

שירות מדידות פנים לכל פרויקט

מדידות פנים מיועדות לספק מענה למגוון צרכים, בהתאם למאפייני הנכס ולצרכי המדידה:

מדידת נכסים מסחריים – נכסים מסחריים מתאפיינים במעבר בין משתמשים/סוגי עסקים לאורך השנים, כאשר בכל מעבר מתבצעות התאמות לצרכי הפעילות העסקית והייעוד של הנכס. מדידת נכסים מסחריים מתבצעת לצרכי עיצוב אדריכלי מחודש, תוך ניתוח מאפייני הנכס, במטרה למצות את השטח בצורה מיטבית, להתאים את עלויות השכירות/מכירה/רכישה ולהוות פלטפורמה לתכנון אדריכלי לכל מטרה.

מדידת מבנים ציבוריים– מדידות פנים של מבנים דוגמת בתי חולים, מבני משרדים ומתן שירות, מוסדות חינוך ומבנים נוספים, במטרה למפות ולתעד את מאפייני המבנה לצרכים שונים, בניהם ביצוע תכנון מחודש ושינויים, קבלת היתרי פעילות מגורמים שונים בניהם הג"א, כיבוי אש והרשות המקומית, ולצורך איתור וסימון תשתיות ומערכות הקיימות במבנה.

מדידות לאדריכלים– מדידות המיועדות הן למעצבי פנים והן לאדריכלים לצורך מדידות פנים של מבנים המיועדים לתכנון מחודש, למיפוי מערכות ותשתיות, לצרכי שיפוץ, הרחבה או שינויים אחרים, באמצעות מדידות אלה תוכלו לקבל נתונים מדוייקים לצרכי תכנון.

מה מקבלים בסיום המדידה?

עם סיום מדידות פנים על ידי מודד מקצועי יופק דו"ח הכולל מספר רב של נתונים ומידע, בניהם: היקף שטח כולל ושיטת תחשיב, גובה התקרה ביחס לריצוף, עובי קירות, קיום שיפועים ומפלסים, נקודות חשמל ומעברי צנרת וקיום מערכות סמויות מן העין, אלמנטים חיצוניים למבנה וברי השפעה על תכניות לשינויים (יחידות מיזוג, ארונות חשמל) ומידע נוסף. המידע ניתן על גבי מסמך מפורט במספר פלטפורמות אפשריות ובהתאם לנקבע במעמד הזמנת שירותי המדידה. בין הפלטפורמות להנפקת נתוני המדידה: תכניות שרטוט, תכניות חזותיות 2D, תכניות חזותיות 3D, סיור ויזואלי בנכס 360 מעלות.

היתרונות שבביצוע מדידות פנים

מדידות פנים מעניקות בעבור המזמין מגוון יתרונות, בהתאם לאופי המדידה ומטרתה:

שירות מודד פנים של גאוטופ הנדסה

חברת גאוטופ היא חברת מדידות מובילה, המספקת מענה לאדריכלים ולחברות בניה, למוסדות ולרשויות וללקוחות פרטיים, באמצעות צוות מודדים מוסמכים ומנוסים וביצוע מדידות פנים באמצעות מיטב הטכנולוגיות המתקדמות.

צרו איתנו קשר

פרויקטים אחרונים

דילוג לתוכן