מדידות הנדסיות

מדידות מורכבות וכלים ייחודיים מבית גאוטופ מיפוי והנדסה

עולם הבינוי כולו נשען על עבודת המדידה, אשר עוסקת במיפוי, קרקעות, גבולות, ועיבוד מידע מרחבי וגאולוגי. גאוטופ מיפוי הנדסה מביאים לכדי מקצועיות שאין שניה לה את ענף המדידות, תוך פירוט ומתן מעטפת מלאה לכל צרכי המדידה לרשויות, משרדי ממשלה, חברות בניה, קבלנים, ארגונים וחברות.

 מודד מוסמך לכל פרויקט

 

חברת גאוטופ מעמידה מודד מוסמך לכל פרויקט, כאשר כל מודד מומחה בתחומו ומתאים לאופי ולצרכי הפרויקט. כל המודדים בחברה הם מודדים מוסמכים, אשר למדו לעומק את תחום ההנדסה הגיאודטית, בשילוב מקצועות מדעיים נוספים, עברו תקופת התמחות כנדרש ועמדו בבחינה מטעם המרכז הישראלי למיפוי.

גאוטופ מדידות לצרכי בניה או שיפוץ

בתכנון של פרויקט בניה ברורה ונהירה נחיצותו שלמודד שטח מקצועי. המודד לא רק יקבע את גבולות השטח, אלא יסייע בתכנון החלוקה הפנימית, ויבצע מדידות עומק שיקבעו מיקומים ואפשרויות לקידוחים, הנחת יסודות, צנרת, כבלים ועוד.

גם במקרה של שיפוץ הבית שירות של מודד מקצועי עשוי להיות נחוץ, בחלוקה של דירות מחדש ובעיקר בבתים דו משפחתיים או בתים פרטיים סמוכים זה לזה. במקרים רבים אפילו פעולה פשוטה כהעמדת פרגולה הביאה לסכסוכי שכנים בנוגע לפלישה ושימוש בשטח, כאשר שירותיו של מודד מקצועי מדויק יתנו מענה מלא וימנעו סכסוכי שכנים ותביעות משפטיות מיותרות. מודד מקצועי לצד עבודות המדידה יתעמק בקריאת התכניות ההנדסיות וההיתרים לקביעת הגבולות הרצויים והמותרים.

גאוטופ ליווי פרויקטים

פרויקט בתחום הבינוי מתחיל בעבודתו של המודד, באמצעות מדידות של השטח ותכנון אדריכלי, אולם עבודת המודד אינה מסתכמת בזאת. לאורך שלבי הבינוי יש לבצע מדידות נוספות, כבקרה וכפיקוח, ולווידוא כי העבודה מתבצעת בגבולות המותרים ועל פי תכניות הבניה, כמו גם מדידות השטח והבינוי בסיום ומתן אישורים שישמשו בהמשך כאסמכתא לקבלת היתר איכלוס (טופס 4) ולכל מטרה אחרת.

גאוטופ ליווי פרויקטים היא יחידה מובילה בחברת גאוטופ מיפוי והנדסה, אשר מעמידה מודד מקצועי, מוסמך ומנוסה, על פי אופי הפרויקט, לליווי אישי על כל פרויקט בניה.

גאוטופ מדידות באמצעות רחפן

מדידות אוויריות הן מדידות יקרות ומורכבות אשר משמשות לצרכי מדידות לחקלאות, מדידות שטחי ענק, תכנון ויישום כבישים ותשתיות, צילומים אוויריים ותלת ממד ועוד. מדידות אוויריות אשר מבוצעות באמצעות מטוס וכוללות צוות אווירי, הן יקרות במיוחד, מה שהוליד את הפתרון הטכנולוגי היעיל מדידות באמצעות רחפן. חברת גאוטופ מדידות מחזיקה ברחפנים מתקדמים במיוחד, בעלי יכולת לצלם מאות ואלפי תמונות בכל סריקת שטח, התמונות מוזנות באופן אוטומטי לתוכנה מתקדמת שמבצעת סינכרון בניהן, ושואבת מכמות התמונות הגדולה ונקודות הריה והזוויות השונות, תמונת מצב רחבה ומדויקת המאפשרת היכרות עם השטח. באמצעות טכנולוגיית מידול תלת ממד ניתן גם לזהות עצמים, מפגעים ותשתיות, עמודי חשמל, עמודי תאורה, מפגעים נייחים או ניידים ומיפוי מדויק שלהם בתשקיף הסופי.

הרחפנים המתקדמים נשלטים על ידי צוות קרקע מקצועי, משדרים את התמונות באמצעות תקשורת לוויין ומהווים כלי מקצועי מוביל בתחום המדידות האוויריות בישראל ובעולם.

 

מדידות ימיות

חברת גאוטופ מספקת גם מדידות ימיות- בתימטריה, בים, בנהרות, אגמים ומקורות מים נוספים. מדידות עומק, מדידות קרקע, איתור וזיהוי עצמים, מדידת קו החוף ומדידות מתקדמות נוספות. בזכות המדידות הימיות ניתן לקבוע ולאפשר עבודות מילוי, חפירה, הגנה על הטבע וסיוע ושמירה על מערכת אקולוגית מאוזנת.

חברת גאוטופ מהנדסים פועלת בפריסה ארצית מלאה, מספקת שירות מעולה תוך עמידה בלוחות זמנים ורמת דיוק גבוהה במיוחד, לכלל לקוחותיה לאורך השנים, בהובלת אליאס חורי.

דילוג לתוכן